loader
29 اسفند 1401 - 13:58

دستگاه‌های خدمات‌رسان مشهد در آماده باش ارائه خدمت به زائران/ ایجاد ۱۶ هزار پارکینگ در ایام نوروز

فرماندار مشهد از خدمات ارائه شده برای استقبال از مسافران نوروزی و آماده باش تمام دستگاه‌های خدماتی و اجرایی جهت ارائه بهترین خدمات به زائرین حرم مطهر رضوی خبر داد.

 محسن داوری در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس در خصوص برنامه‌های شهر مشهد برای استقبال از زائرین نوروزی،اظهارداشت: مهمترین حوزه قابل توجه در بحث استقبال از زائران بحث اقامت و اسکان است که تاکنون 600 هزار شب خواب پیش‌بینی شده است.

وی افزود: این اسکان شبانه شامل بر دو بخش رسمی یعنی هتل ها و مهمانسراها و بخش اسکان اضطراری است که توسط شهرداری و در کمپ غدیر و سالن های بحران سطح شهر بخوبی تجهیز و ایجاد شده است.

فرماندار شهرستان مشهد با تاکید بر لزوم اطلاع رسانی صحیح به زائرین عنوان کرد: در راستای ارائه بهتر خدمات 18 پایگاه راهنمای زائر توسط شهرداری مشهد در اطراف حرم مستقر شدند و 30 تیم راهنمایان زائر افتخاری که توسط معاونت زیارت شهرداری آموزش دیده و ساماندهی شده اند به صورت سیار در مسیرهای منتهی به حرم زائرین را راهنمایی و هدایت می‌کنند.

داوری تصریح کرد: در سایر حوزه‌ها نیز برنامه ریزی های لازم انجام شده، به عنوان مثال برای دسترسی زائرین به اقلام ضروری با 600 واحد صنفی قراردادی منعقد کردیم که 20 قلم کالای ضروری با قیمت مصوب ارائه کنند.

فرماندار مشهد در ادامه با تاکید بر لزوم نظارت بر بازار در ایام نوروز گفت:در اطراف حرم 4 پایگاه نظارتی و 6 پایگاه نظارتی سیار که متشکل از 700 ناظر است بر صنوف، اقامتگاه‌ها و دستگاه‌های خدماتی نظارت می‌کنند که حقی از زائرین تضییع نشود.

وی در خصوص سایر اقدامات برای استقبال از بهار در مشهد، اظهارکرد:در حوزه تاکسیرانی اقدامات ویژه‌ای در دستور کار قرار گرفت و یکی از اقدامات مهم حوزه حمل‌ونقل بین‌شهری این است که زائرین می‌توانند بلیط برگشت را تهیه کنند یا در صف انتظار قرار گیرند.

فرماندار مشهد از ایجاد 16 هزار پارکینگ در ایام نوروز خبرداد و ادامه داد: اقدامات ویژه‌ای نیز در حوزه بهداشت و درمان انجام شد که داروخانه‌ها و درمانگاه‌هایی اطراف حرم مشخص شدند که در نرم‌افزار نشان نیز جای‌گذاری شده است. ضمن اینکه تمام دستگاه‌های خدماتی و اجرایی جهت ارائه بهترین خدمات آماده‌باش هستند.

فرماندار شهرستان مشهد  همچنین از تمام کمیته ها و نهادهای خدمات رسان به زائران که شبانه‌روزی در حال فعالیت هستند تشکر و قدردانی کرد.

محسن داوری اظهارداشت: استاندار خراسان رضوی در بازدیدی که از اقدامات صورت گرفته برای خدمات به زائران داشت، اقدامات انجام شده را ارزنده دانسته و ضمن خداقوت، روند پیگیری‌ها و اقدامات را خوب توصیف کردند.

وی ادامه داد: ایام آخرسال در پیک سفرهای نوروزی هستیم و تمام حوزه ها تحت شعاع آن قرار گرفته است، از همه تلاش های انجام شده برای زائرین حضرت رضا(ع) از تلاشگران این عرصه قدردانی میکنم. داوری خاطرنشان کرد: شهرداری در آستانه نوروز 1402 انصافا اقدامات و خدمت رسانی خوبی را انجام داده است.

انتهای پیام/282/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1101712